Search Search Favorites Favorites Messages Messages Watchdog Watchdog About About Premium Premium Login Login
Czech

For Rent, Apartment, 2 rooms + kitchenette, 53 m² - Prague, Uhříněves, Františka Diviše

Active
Preview photograph This is only a preview photo, the rest of the photos in the original quality can be found at the sources below.

20,000 CZK/mon.
 Start following

 Additional price information

Monthly fees 4,000
Deposit 20,000

Is this listing yours?

Is this your listing? Register, request to change account from personal to company and get access to direct imports for free. Import bridge

 Location

 Address Czechia, Prague - Petrovice - Uhříněves, Františka Diviše

 Property information

 Contract code 752983

 Property size

Total area 53 m²
Layout 2 rooms + kitchenette
Balcony

 Floors information

 Elevator

 Furnishings

 Furnished

 Are you interested in price history of this listing?

Look at whole listing history, which we were able to acquire. From offer discovery, changes in price, to reservation and sale.
 Show listing history

 Looking for similar property?

Are you looking for similar property, but you are currently unlucky? Create watchdog for free and let us inform you with email or notification on your mobile phone, when similar property appears!

Share


Try our mobile app

Try our free mobile app with push notifications and mobile data saving optimizations.
Get it on Google Play Download on the App Store

 Found with robot

This listing was found by an automatic robot, which searches the internet for publicly available real estate listings. Only the preview without contact information is visible. Complete listing with original photos and contact information can be found on the sources below.

 Description

Od 1/1/2023 pronajmu překrásný, právě dokončený byt v novostavbě. Velmi prostorný byt s balkonem a krytým venkovním stáním se nachází ve 3. nadzemním podlaží ze 4. V příloze je půdorys bytu. V bytě bude nová kuchyňská linka s troubou, sklokeramickou varnou deskou a lednicí. Ostatní vybavení si dle svého vkusu zařizuje nájemník. Skvělé dopravní spojení do centra Prahy - 5 minut pěšky od domu je zastávka vlaku Uhříněves, odkud jste za 20 minut přímým vlakovým spojením na Hlavním nádraží (žádné zácpy :-), ve vlaku v rámci Prahy platí stejné jízdenky jako v autobusu / metru / tramvaji. Autem rychlé napojení na D1 i Jižní spojku. Krásné okolí plné zeleně a klidu. V okolí veškerá občanská vybavenost - školy, školky, obchody. Cena měsíčně v Kč: nájemné (16.000), zálohy na služby (4.000), parkovací stání kryté (1.000) a převod elektroměru na nájemníka (cca. 1.000). Kauce 1 měsíční nájemné a zálohy na služby. Dům je nízkoenergetický - štítek B. Jednám jen s přímými zájemci - pro realitní kanceláře a zprostředkovatele čehokoliv - nepište. Videoprohlídka bohužel v současné době nelze na stránky bezrealitky nahrát (tech. problém), v případě zájmu však mohu poslat na whatsup nebo email.


Similar listings nearby

 Show all similar listings nearby