Search Search Favorites Favorites Messages Messages Watchdog Watchdog About About Premium Premium Login Login
Czech

This listing is no longer active, but you can choose from similar listings nearby.

 Show all similar listings nearby

For Rent, Apartment, 2 rooms + kitchenette, 44 m²

Inactive
Without image

Is this listing yours?

Is this your listing? Register, request to change account from personal to company and get access to direct imports for free. Import bridge

 Location

 Property information

 Contract code 830868

 Property size

Total area 44 m²
Usable area 44 m²
Layout 2 rooms + kitchenette
 Room count 2

 Floors information

 Floor 2

 Furnishings

 Furnished
 Shower

 Are you interested in price history of this listing?

Look at whole listing history, which we were able to acquire. From offer discovery, changes in price, to reservation and sale.
 Show listing history

 Looking for similar property?

Are you looking for similar property, but you are currently unlucky? Create watchdog for free and let us inform you with email or notification on your mobile phone, when similar property appears!

Try our mobile app

Try our free mobile app with push notifications and mobile data saving optimizations.
Get it on Google Play Download on the App Store

 Description

Nabízíme Vám výbornou příležitost v podobě nájemního bydlení jen 7 min. chůze od stanice metra B – Zličín. Krásný bytový komplex je unikátní svou lokalitou s veškerou občanskou vybaveností avšak v klidném místě. Byt o velikosti 44 m² s balkonem 5,8 m² a sklepem 2,5 m² je dispozičně řešen jako 2+kk s koupelnou a WC, vanou a umyvadlem. Další WC je u vstupu do bytu, který je v prvním patře domu s výtahem. Byt se nabízí nezařízený pouze s kuchyňskou linkou se spotřebiči a úložným prostorem v předsíni. Prostorný balkon je orientován na SZ stranu, ložnice na Z. K bytu náleží soukromé parkovací stání před domem pro 1 vozidlo, dále se dá parkovat v ulici. Byt je vytápěn centrálním ústředním topením. Výhodou je blízké nákupní centrum Metropole Zličín s velkým množstvím obchodů a vyžití, v okolí domu restaurace, pošta, park, soukromé hřiště u domu a další dětská hřiště. Elektrická energie se převádí na nájemce, poplatky za byt a parkovací stání činí 4 600 Kč/měsíčně. Byt je ihned k nastěhování.