Search Search Favorites Favorites Messages Messages Watchdog Watchdog About About Premium Premium Login Login
Czech

This listing is no longer active, but you can choose from similar listings nearby.

 Show all similar listings nearby

For Rent, Apartment, 2 rooms + kitchenette, 60 m²

Inactive
Without image

Is this listing yours?

Is this your listing? Register, request to change account from personal to company and get access to direct imports for free. Import bridge

 Location

 Property information

 Contract code 830671

 Property size

Total area 60 m²
Usable area 60 m²
Layout 2 rooms + kitchenette
 Room count 2

 Floors information

 Floor 3

 Are you interested in price history of this listing?

Look at whole listing history, which we were able to acquire. From offer discovery, changes in price, to reservation and sale.
 Show listing history

 Looking for similar property?

Are you looking for similar property, but you are currently unlucky? Create watchdog for free and let us inform you with email or notification on your mobile phone, when similar property appears!

Try our mobile app

Try our free mobile app with push notifications and mobile data saving optimizations.
Get it on Google Play Download on the App Store

 Description

Nabízíme vám k dlouhodobému pronájmu krásný byt o dispozici 2+kk v novostavbě v Klatovech. Prosvětlená bytová jednotka s výměrou 60,28 m2 se nachází ve 3. NP cihlového bytového domu s výtahem. Dispozice nemovitosti vás mile potěší vstupní předsíní, velkou komorou, 2 prostornými neprůchozími pokoji, šatnou, koupelnou, samostatným WC a v neposlední řadě slunnou, prosklenou terasou. Vytápění a ohřev vody je zajištěn dálkově. V této žádané lokalitě
je veškerá občanská vybavenost v krátké docházkové vzdálenosti. Měsíční nájemné je 13.900 Kč, poplatky (topení, teplá i studená voda, elektřina) činí 4.500 Kč. Vratná kauce sčítá 28.000 Kč, provize realitní kanceláři je 11.000 Kč + DPH. Pro více informací a domluvení prohlídky, prosím, kontaktujte makléřku. Vřele doporučujeme.