Search Search Favorites Favorites Messages Messages Watchdog Watchdog About About Premium Premium Login Login
Czech

For Sale, Land, 462 m² - Napajedla

Active
Preview photograph This is only a preview photo, the rest of the photos in the original quality can be found at the sources below.

price unknown
 Start following

Is this listing yours?

Is this your listing? Register, request to change account from personal to company and get access to direct imports for free. Import bridge

 Location

 Address Czechia, Napajedla

 Property information

 Property size

Total area 462 m²
Land area 462 m²

 Are you interested in price history of this listing?

Look at whole listing history, which we were able to acquire. From offer discovery, changes in price, to reservation and sale.
 Show listing history

 Looking for similar property?

Are you looking for similar property, but you are currently unlucky? Create watchdog for free and let us inform you with email or notification on your mobile phone, when similar property appears!

Share


Try our mobile app

Try our free mobile app with push notifications and mobile data saving optimizations.
Get it on Google Play Download on the App Store

 Found with robot

This listing was found by an automatic robot, which searches the internet for publicly available real estate listings. Only the preview without contact information is visible. Complete listing with original photos and contact information can be found on the sources below.

 Description

Můžete stavět ihned - pozemek je k prodeji již se zpracovaným projektem domu a vydaným stavebním povolením!!! Přímá nabídka od realizační firmy, ne od realitní kanceláře. Se souhlasem majitele nabízíme pozemek v obci Pohořelice u Napajedel o rozloze 462 m2, na který byl zpracován projekt výstavby patrového nízkoenergetického rodinného domu 5+kk a je vydáno stavební povolení. Dům je vyprojektován jako dřevostavba ze systému zlínské firmy Purlive a na horní stavbu domu byl vypracován statický posudek včetně rozpočtu v úrovni Stavba k dokončení (hrubá horní stavba s kompletní střechou, klempířskými prvky, okny, balkonovými a vstupními dveřmi). Stavbu domu je možno zahájit ihned po převodu pozemku. Zájemce si může dům po výstavbě do úrovně Stavba k dokončení dostavět svépomocí nebo je možné dokončení na klíč. Po dohodě jsou možné dílčí úpravy (sloučení více pokojů do jednoho, změna typu místnosti, atd.) Stavba k dokončení trvá 6 týdnů, stavba na klíč 5-6 měsíců od zahájení. V případě realizace horní stavby garantujeme exkluzivní ceny na dodávku betonu a kameniva z betonárky Taš Stappa ve Zlíně. Pokud nechcete patrový dům, je na pozemku po zpracování nového projektu a vyřízení nového stavebního povolení možno postavit i bungalov např. 4kk. Cena obsahuje pozemek včetně projektu domu s vyřízeným stavebním povolením. Pozemek lze zakoupit i samostatně. Cena k jednání. Více info k projektu i domluva na prohlídce pozemku na tel: 737 237 152 nebo na e-mailu: purlive.zlin@seznam.cz


Similar listings nearby

 Show all similar listings nearby